Ваші 40 можуть бути новими 20-ми. Сучасна жінка у віці 40 років перебуває у розквіті сил, активно балансуючи між вимогами життя і відчуттям мети. Але багатьом жінкам, особливо тим, хто є основним піклувальником у своїй сім’ї, потрібно пам’ятати, що вони також повинні піклуватися про своє здоров’я. Завжди зайняті турботою про інших, легко забути про власне благополуччя.
Якщо це схоже на вас, не забувайте про пріоритетність турботи про себе, щоб забезпечити собі найкраще самопочуття.
У свої 40 років ви можете бути здорові:
- Переживання життєвих змін, таких як зміна батьківських та сімейних ролей
- Боротьба зі стресом або депресією
- Жонглювання вимогами роботи та сім’ї
- Боротьба із зайвою вагою через сповільнення метаболізму
- Хочете дізнатися більше про менопаузу
- Підготовка до гормональних змін
З усіма цими змінами, що відбуваються, як ніколи важливо піклуватися про себе – тіло, розум і душу. І ось як це зробити.
Правильно харчуйтеся і рухайтеся
Потужна комбінація харчування та фізичних вправ має важливе значення для вашого загального благополуччя у 20, 30, 40 років і пізніше. Незалежно від того, як часто ми чуємо про це, на практиці це все ще може бути складним завданням.
Дієта і фізичні вправи можуть відігравати ще більш важливу роль у 40 років, оскільки жінки мають тенденцію набирати вагу з кожним десятиліттям життя. Якщо ви зможете зробити корисні для здоров’я зміни у 40 років, вони будуть слугувати вам протягом наступних кількох десятиліть життя.
Слідкуйте за здоров’ям своїх кісток
Важливою частиною вашого раціону після 40 років є отримання достатньої кількості вітаміну D. Вітамін D важливий для здоров’я кісток. У жінок пік мінеральної щільності кісткової тканини припадає на кінець 20-х – початок 30-х років. Нам потрібно підтримувати кістки міцними до настання менопаузи.
Нещодавно лікарі зрозуміли, що багато жінок відчувають дефіцит вітаміну D. Запитайте свого лікаря, чи може прийом вітаміну D допомогти підтримати здоров’я ваших кісток. Якщо ви палите, подумайте про те, щоб кинути палити, оскільки у курців вищий ризик розвитку остеопорозу і менопауза настає раніше.
Завжди консультуйтеся з лікарем або зареєстрованим дієтологом про те, які зміни в раціоні харчування або добавки підходять саме вам.
Підготуйтеся до менопаузи
Коли жінка готується до менопаузи, вона може відчувати себе так, ніби робить крок у невідоме. Не є чимось ненормальним перехід до менопаузи у 40 років, хоча середній вік настання менопаузи – 51 рік. Пам’ятайте, що менопауза не настає раптово.
Під час перименопаузальної фази ви можете відчувати різні симптоми, такі як:
- Припливи або нічна пітливість
- Зниження лібідо
- Сухість піхви
- Зміни менструального циклу (менструації зближуються або віддаляються один від одного)
Якщо у вас кровотеча триває більше 10 днів або перерва між циклами перевищує три місяці, зверніться до лікаря, щоб виключити передракові клітини.
Мета полягає в тому, щоб допомогти жінкам пройти через цей перименопаузальний перехід без збільшення ризику інших проблем зі здоров’ям.
Якщо ви займаєтеся фізичними вправами і підтримуєте здорову вагу тіла, це допоможе при переході, але інші варіанти, такі як замісна гормональна терапія, також допоможуть. Поговоріть зі своїм лікарем про те, які варіанти підходять саме вам.
Особливо важливо пам’ятати наступне:
- Проходьте щорічні огляди у свого акушера-гінеколога.
- У 40 років часто розвивається рак шийки матки, тому важливим є регулярний скринінг, який включає в себе мазок (кожні три роки) або мазок з тестом на ВПЛ (кожні п’ять років).
- Починаючи з 40 років, щорічно обстежуйте молочні залози та робіть мамографію.
- Знайте свої показники, пов’язані зі здоров’ям серця, такі як артеріальний тиск і рівень холестерину.
- Не забувайте про скринінг колоректального раку.
- Продовжуйте рухатися, регулярно виконуючи фізичні вправи та живлячи свій організм здоровою їжею.
- Зверніться до лікаря, якщо у вашому житті є ознаки стресів, які викликають тривогу або депресію.
- Якщо ви відчуваєте незручні або тривожні симптоми, поговоріть зі своїм акушером-гінекологом.